Labas!

Kalba Rokas. Labas, aš Rokas, dar nepamiršote manęs? Puiku. Papasakosiu, kas man patinka. Man patinka dviračiai ir futbolas. Turiu vieną dviratį ir tris futbolo kamuolius: labai didelį, vidutinio dydžio ir mažą. Didžiausią kamuolį, kuris yra skirtas žaisti futbolui, man padovanojo tėtis, kitą – žalią su geltona juostele – mano senelis, o trečią – raudoną su juodais taškeliais – nusipirkau pats. Su girdinčiais lankau futbolo treniruotes nuo penkerių metų. Dar man patinka išmanusis tėčio telefonas. Visada prašau ir prašau, kad duotų man pažaisti. Savo neturiu. O kas patinka tau? Papasakok.

Užduotys

1

Prisiminkite, kokius panašius žaislus turite namuose: pavyzdžiui, dvi lėles, tris knygas, septynias mašinytes ar pan. Apibūdinkite šiuos daiktus ir pasakykite, iš kur juos gavote, pavyzdžiui: mažą lėlytę padovanojo..., o didesnę nupirko...

2

Mokiniams išdalijami lapai, kuriuose nupiešti skirtingų dydžių, ilgių daiktai / žaislai. Akcentuojamas vieno kurio daikto dydis ir forma, o užduotis mokiniams – lapuose apvedžioti tinkamus daiktus remiantis tuo, kaip jie buvo parodytiais?

1
3

Reikės trijų mokinių: tėvo, sūnaus ir pasakotojo. Tėvas vaidina, kad turi telefoną, sūnus maldauja telefono, abu susiginčija. Pasakotojas atpasakoja, ką matė ir kas ką sakė.