Man patinka

Kalba Rokas. Sveiki, ar daug turite žaislų namuose? Aš turiu labai daug. Bet vienas žaislas yra mano mylimiausias. Tai yra minkštas oranžinis tigras, kurį gavau dovanų per pirmąjį savo gimtadienį. Dabar šis tigras jau be ūsų. Anksčiau turėjo ūsus, bet būdamas mažas, aš visus išpešiojau. Taip pat jis turi ir labai trumpą uodegą, o buvo ilga, tik aš ją nukirpau netyčia, tačiau tai vis tiek pats mylimiausias mano žaislas. Ir pasakysiu Jums paslaptį: aš vis dar miegu su juo…

       
       

Kalba Gabija. Vakarais prieš miegą mano brolis susitvarko savo žaislus. Didelius ir mažus kamuolius sudeda į didelę pintinę. Ant palangės sustato įvairius pliušinius žaislus nuo didžiausio iki mažiausio. Mažas spalvotas mašinytes surikiuoja ant lentynėlės, o dideles sudeda į plastikinę dėžę. Lego kaladėles sudeda į plastikinį stalčių ir spintelę. Dėlionės detales bei stalo žaidimus susideda į savo dėžutę ir tada visas dėžutes sudeda į spintelę.  

Užduotys

1

Aptarkite:

a. Su kokiais žaislais dažniausiai žaidžia kūdikiai?

b. Kokie žaislai yra pavojingi mažiems vaikams (iki trejų metų) ir kodėl?

c. Kokius žaislus dažniausiai mėgsta 7–10 metų berniukai? O kokius 7–10 metų mergaitės?

d. Koks stalo žaidimas jums įdomus, patinka ir kodėl?

2

O jūs turite mylimiausią žaislą nuo mažens? Papasakokite apie jį: iš kur jį gavote, koks yra šis žaislas ir kodėl jūs jį taip mėgstate? Išduokite paslaptį – ar turite žaislą, su kuriuo vis dar miegate?

3

Paveikslėlyje matote netvarkingai kambaryje išmėtytus žaislus: kur jie yra dabar ir kaip jie turėtų būti padėti tvarkingai? 

netvarkingas kambarys