Šeima

Kalba Gabija. Visai šalia Klaipėdos yra didelis Dinozaurų parkas. Jame labai įdomu: parkas yra labai didelis, galima vaikščioti įvairiais takais ir visur yra didelio dydžio dinozaurų. Dar parke yra ir sūpynės, laipynės, batutai. Yra ir kino salė, veidrodžių labirintas. Man labai patiko veidrodžių labirintas. Reikia užsidėti baltas pirštines ir surasti išėjimą iš labirinto. O jūs buvote šiame dinozaurų parke? Kiek kartų?

       
       

Kalba Rokas. Pro klasės langą pamačiau didelę, žalią, žvynuotą dinozauro koją. Suklykiau ir visa klasė bei mokytoja puolėme prie langų. Buvome paklaikę, nes už lango stovėjo didžiulis dinozauras ir jo koja buvo gerokai didesnė už mūsų trijų aukštų mokyklos pastatą! Nebežiūrėjau nei į mokytoją, nei į klasės draugus, tik čiupau kuprinę ir puoliau pro duris. Rankos drebėjo, ieškojau kuprinėje telefono, kad galėčiau parašyti žinutę tėčiui, bet telefono neradau. Puoliau pro lauko duris ir paklaikau – šioje ir kitoje gatvėje buvo… kiti dinozaurai, daug dinozaurų, jie bandė atsargiai statyti kojas tarp namų, autobusų ir mašinų, tačiau vis tiek viską traiškė, visur asfalte žiojėjo didžiulės duobės. Gatvėje buvo didžiulė panika – dužę automobiliai, į visas puses bėgiojo žmonės. Tada aš…

Užduotys

1

Kartu su mokytoju susiraskite knygą arba filmuką apie dinozaurus ir aptarkite, kaip dinozaurai atrodė (skirtingi dydžiai, išvaizda, gyvenamoji vieta – vanduo, sausuma, gal skraidė), kaip seniai jie gyveno, kodėl išnyko. 

2

Pabaikite Roko istoriją: kas buvo toliau, ką darė Rokas, kodėl Rokas papasakojo tokią istoriją?

3

Kartu su mokytoju aptarkite, kokių rūšių gyvūnų dabar vis mažėja ir kodėl. Ar galima ką nors pakeisti ir kaip?

4

Jei turite galimybę savo mieste apsilankykite gyvūnų prieglaudoje, pasidomėkite, kaip ir kodėl gyvūnai pateko į šią prieglaudą. Kitą pamoką savo įspūdžius aptarkite: kas jums patiko, kas sudomino, kas sujaudino.

5

Improvizuokite. Jūs esate dinozauriukas, kuris išsirita iš kiaušino ir patenka į šiuos laikus: kaip atrodysi tu – dinozauriukas (dydis, išvaizda, galimybės – vaikštai, šliaužioji, plaukioji, skraidai) ir kaip jausiesi šių laikų mieste, ką veiksi, kur eisi, ko ieškosi.